Audio / Video

Výborný dokument mapující některé z nejsilnějších vědeckých důkazů pro pravost Turínského plátna je v češtině k shlédnutí na youtube.

Dokument „Vyloučen – bez povolení inteligence“ (Expelled: No Intelligence Allowed), který se v roce 2008 s obrovským úspěchem promítal v amerických kinech tvrdí, že stávající hlavní proud vědy potlačuje svobodu akademiků, kteří se domnívají, že vidí důkaz inteligentního designu v přírodě, stejně jako těch, kteří se jakkoliv odváží kriticky hodnotit darwinistické důkazy. Ve filmu figurují někteří z nejznámnějších vědců reprezentující platformu Inteligentního plánu (ID), ale třeba také těžká váha militantního ateismu Richard Dawkins. Skvělý film s českými titulky zde.

Kam kráčí ateismus? Smrt Boha. Návrat posvátna? Budoucí tvář Evropy.

Přednáší Doc. Pavel Hošek, Th.D

Poslechněte si zde.


Vyhledej

Seznam článků v této sekci

10 Března 2013

Relativismus - ty máš svou, já zase moji pravdu

Jestliže jsou všechny pravdy relativní, pak je také relativní prohlášení o tom, "že všechny pravdy jsou relativní"


26 Listopadu 2013

Důkazní břemeno na zádech moderních ateistů

Není důvod ateistu definovat jinak, než jako toho, kdo tvrdí, že "Bůh neexistuje". V takovém případě musí být ale schopen odůvodnit jak k takovému závěru došel, nejedná se totiž o žádnou defaultní pozici, kterou není třeba obhájit.


30 Leden 2012

Falešné Euthyfrónovo dilema

Morálka Boha nepředchází, a není ani nahodilou funkcí božích přikázání. Je ukotvena v jeho charakteru, který je posléze reflektován v jeho přikázáních.


30 Leden 2012

Má člověk duši? Argument z rozdílu mezi mozkovými a duševními stavy

Duševní jevy jako vnímání barev, vůní, bolesti nebo třeba i projevy vůle jsou naprosto odlišné od jevů fyzických. Pocit štěstí, strachu nebo třeba myšlenka na to, že číslo 7 je prvočíslem, nemají a nemohou mít paralelu s ničím fyzickým.


20 Listopad 2011

Rasismus. Je slučitelný s křesťanstvím a nebo s ateismem?

Bůh stvořil lidi jako sobě rovné. Jestliže stvořeni nebyli, pak se rozhodně vyvinuli jako sobě nerovní.


5 Květen 2011

Nejsme nic než hmota?

Nemůžu vidět co vlastně určitá věc je, když jsem sám součástí oné věci, stejně tak jako nemůžu vidět co je na obraze, jestliže jsem jen jedna z barevných kytiček na něm.


7 Březen 2011

Mysl v písmenkové polévce. Nebo obráceně?

Jestliže se naše mysl vyvinula skrze proces naturalistické evoluce, jak jí můžeme důvěřovat, že nám poskytuje pravdivé informace o světě?